e eggrafes 318x159 1

Προετοιμασία των μαθητών της Γ’ Τάξης για την πλατφόρμα e-eggrafes

Αγαπητοί/ές γονείς & κηδεμόνες των μαθητών/τριών της Γ’ Τάξης

Σας ενημερώνουμε ότι ενόψει της έναρξης των ηλεκτρονικών εγγραφών για το σχολικό έτος 2024-2025 θα πρέπει να γίνουν ενέργειες προετοιμασίας, ώστε όταν τεθεί σε λειτουργία η εφαρμογή e-eggrafes, να ολοκληρωθεί απρόσκοπτα η διαδικασία. Για τον λόγο αυτό, σας παραθέτουμε πιο κάτω τη  σχετική επιστολή και δύο υπεύθυνες δηλώσεις, οι οποίες θα πρέπει να συμπληρωθούν και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες (μία από τον/την κηδεμόνα που θα κάνει την αίτηση και μία από τον/την κηδεμόνα που συναινεί) και εν συνεχεία και οι δύο Υ.Δ. να αποσταλούν στην ηλεκτρονική διεύθυνση 4gymnika@sch.gr (αναγράφοντας οπωσδήποτε στο θέμα του email επώνυμο-όνομα μαθητή/τριας) είτε να κατατεθούν στο γραφείο του σχολείου. Καταληκτική ημερομηνία αποστολής/κατάθεσης είναι η 16-04-2024. Επισημαίνεται ότι οι δηλώσεις αυτές πρέπει απαραιτήτως να φέρουν θεώρηση για το γνήσιο της υπογραφής ή να έχουν εκδοθεί μέσω Gov.gr. Επίσης, και στις δύο Υ.Δ. θα πρέπει να ταυτίζεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.
Υπενθυμίζουμε τον σύνδεσμο έκδοσης ηλεκτρονικών υπεύθυνων δηλώσεων:

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Με εκτίμηση,

Παΐδας Στέφανος